Strážníci odhalili během necelé hodiny tři hledané osoby

Ve čtvrtek 17. května se strážníkům městské policie v Českých Budějovicích podařilo během necelých čtyřiceti minut odhalit tři hledané osoby. Vždy se jednalo o útěkáře z diagnostických ústavů. Všechny tři se navíc podařilo odhalit jedné hlídce.

Prvního šestnáctiletého chlapce z Českých Budějovic strážníci spatřili u obchodního centra Mercury krátce před sedmou hodinou večer. Díky dobré místní znalosti hlídka věděla, že se jedná o osobu hledanou Policií ČR. Strážníci chlapce zastavili, vyzvali jej k prokázání totožnosti a následně hocha předvedli na Policii ČR, kde byl předán policistům k dalším úkonům.

O sedmatřicet minut později hlídka prováděla běžnou kontrolní činnost na Pražské třídě. V prostoru jedné z autobusových zastávek městské hromadné dopravy si strážníci všimli dívky s chlapcem. Dvojice odpovídala popisu útěkářů z diagnostického ústavu, po kterých vyhlásila Policie ČR pátrání. Tentokrát se jednalo o šestnáctiletého hocha a o rok starší dívku z Českých Budějovic. Strážníci povedenou dvojici předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde ji předali policistům k dalšímu opatření.