Strážníci odchytávali uprchlíka, bylo jím vietnamské prasátko

Zvědavé vietnamské prasátko se v neděli snažilo několikrát uniknout z domova. Přitom se mu podařilo poškodit i plot do zahrady sousedů. Zde ho v neděli odpoledne odchytávali českobudějovičtí strážníci. Útěk prasátka však nebyl toho dne jeho první.

V neděli 29. září krátce před devátou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o vietnamském prasátku a psovi v jedné za zahrad v Novém Vrátě, kam se dvojice dostala dírou v plotě. Strážníci na místě odchytili fenu a psa, vietnamské prasátko však stačilo před jejich příjezdem ze zahrady uniknout. Majitele psů ani prasátka se však strážníkům na místě nepodařilo zastihnout. Odchycené psy proto převezli do městského útulku.

Téhož dne krátce po dvanácté dopolední vyjížděla hlídka městské policie speciálně vyškolená k odchytu zvířat do Nového Vráta podruhé. Tentokrát se mělo vietnamské prasátko vrátit a prolézt dírou v plotě na cizí pozemek. Strážníci se již při příjezdu na místo setkali s majitelem prasátka, který si ho převzal a zajistil proti dalšímu útěku. Jak se ukázalo, patřili mu i odchycení psi. Za přestupek proti pořádku v územní samosprávě si muž za útěk zvířat vysloužil od strážníků pokutu.

Autor: Mgr. Věra Školková