Strážníci od pátečního večera vypátrali dvě celostátně hledané osoby

Strážníci v terénu i neustále bdělé oko obsluhy městského kamerového systému byli opět díky své dobré místní znalosti a přehledu o dění v krajském městě úspěšní při pátrání po osobách hledaných policií.

Šestadvacetiletého muže z Českobudějovicka, celostátně hledaného policií, spatřila v pátek po sedmé hodině večerní obsluha městského kamerového systému na Lannově třídě. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Po kontrole totožnosti dotyčného muže strážníci potvrdili, že se skutečně jedná o osobu v hledáčku policie.

Další osobou, po které policie pátrala, byla osmačtyřicetiletá žena z Českobudějovicka. Tu strážníci odhalili v sobotu kolem druhé hodiny ranní v Kasárenské ulici. Žena je zaujala neklidným postáváním na chodníku před jedním z domů. Jakmile se přiblížili na dohled, poznali tvář z fotografie zveřejněné v pátrací databázi policie.

Strážníci převezli oba hledané na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde je předali do rukou policistů k provedení dalšího opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková