Strážníci nalezli uvnitř baru 30 hostů, údajně slavili narozeniny

Třicet zákazníků uvnitř jednoho z barů v centru města odhalily v pátek večer hlídky městské policie. Hlasitá hudba a množství hlasů, které byly slyšet v tiché ulici široko daleko, strážníky okamžitě zavedly na správné místo. Již před vstupem do provozovny strážníky čekala letící židle a hrubé urážky z úst jednoho ze zákazníků. Strážníci spolu s přivolanými policisty hosty z baru vyprovodili. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

V pátek 19. března krátce po deváté hodině vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o rušné zábavě uvnitř jednoho z barů v ulici U Černé věže. Strážníci při příchodu uslyšeli za zavřenými dveřmi hlasitou hudbu i množství hlasů. Když se chystali otevřít dveře provozovny, vyšel z nich muž, který hodil strážníkům do cesty židli a přidal i několik hrubých urážek na jejich adresu. Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, se kterou následně provedli kontrolu provozovny. V té se právě nacházelo 30 zákazníků a čtyřiadvacetiletá zaměstnankyně baru. Většina hostů se svěřila s tím, že sem byli pozváni na oslavu narozenin. Ostatní si údajně „nic nepamatovali“.

Strážníci všechny přítomné poučili o spáchání přestupku podle krizového zákona, kterého se dopustili porušením zákazu volného pohybu osob. Žena zodpovědná za provoz restaurace se bude zpovídat ze spáchání přestupku podle krizového zákona tím, že umožnila přítomnost veřejnosti v provozovně stravovacích služeb.

Autor: Mgr. Věra Školková