Strážníci měli s opilci plné ruce práce

V posledních dnech strážníci městské policie zasahovali hned u několika opilců, kteří skončili na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. K prvnímu případu hlídka vyjížděla k hlavní bráně českobudějovického Výstaviště. Ve čtyři hodiny odpoledne nezvládl nápor alkoholu osmatřicetiletý muž Českobudějovicka. Nebyl schopen se udržet na nohou a komunikace s ním byla rovněž velmi složitá. Přístroj na měření alkoholu v dechu strážníkům ukázal hodnotu 3,03 promile.

Další opilec narušoval veřejný pořádek v obchodním centru IGY. Podnapilý muž obtěžoval návštěvníky odvodního centra žebráním o peníze. Když finanční hotovost nedostal, tak kolemjdoucí hrubě urážel. Čtyřiatřicetiletému muži z Písku se nechtělo spolupracovat ani se strážníky. Jeho agresivita se neustále zvyšovala. Muž absolutně nekontroloval své chování a na protialkoholní záchytnou stanici byl převezen v poutech. Opilý muž se dopustil hned několika přestupků proti veřejnému pořádku, kterými se bude dále zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu. Muži hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Třetí podnapilou osobou, kterou strážníci převezli na záchytku, byla dvaadvacetiletá žena z Hluboké nad Vltavou. Žena tentokrát obtěžovala obyvatele v Otavské ulici, když v noci neustále zvonila na zvonky. Jednalo se o pravidelnou uživatelku omamných látek, která problémy se zákonem neměla poprvé. Žena neustále cosi nesrozumitelného vykřikovala, ale spolupracovat se zasahujícími strážníky se jí nechtělo. Muž, který ji doprovázel, hlídce uvedl, že vypila dvě lahve vína a vzala si nějaké prášky. Ani v tomto případě se strážníci běžného převozu nedočkali. Nicméně po použití donucovacích prostředků ženu pobyt na protialkoholní záchytné stanici neminul.