Strážníci měli napilno, hlučná páteční noc nedala lidem spát

Páteční noc přinesla strážníkům 14 výjezdů na rušení nočního klidu. Na spánek obyvatel krajského města nedbaly hlučné skupiny v ulicích, ale ani provozovatelé nebo hosté restauračních podniků. V jednom případě se dokonce jednalo o smuteční hosty, projevující se hlasitou zábavou na sídlišti Máj.

K jednomu z případů vyjížděli strážníci v půl jedenácté večer do Suchého Vrbného. Noční klid zde měli rušit zdejší obyvatelé, hlučně se bavící na zahradě za domem. Strážníci však po příjezdu na místo neshledali žádné hlasité projevy. Na totožné oznámení však vyjížděli znovu o hodinu později. K předchozímu hlasitému projevu se měla přidat i hlasitá hudba. To skutečně strážníci vzápětí potvrdili. Jedenatřicetiletý obyvatel domu však na výzvu strážníků hudbu vypnul a přislíbil klid. Strážníci ho poučili pro případ, že by se stížnost opakovala. Tehdy by se již z přestupku proti veřejnému pořádku zpovídala hlučná skupina správnímu orgánu českobudějovického magistrátu.

Krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie na další případ do Haklových Dvorů, odkud se měla ozývat hlasitá hudba. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o rockový koncert živé kapely. Operační středisko městské policie proto kontaktovalo svolavatele tohoto kulturně hudebního shromáždění. Ten však zjevně nedokázal řešit své povinnosti. Důvodem bylo pravděpodobně požívání alkoholických nápojů. Strážníci ho poučili o tom, že událostí se bude dále zabývat správní orgán.

Mgr. Věra Školková