Strážníci a dobrovolníci dohlédnou při nástupu do školních lavic na bezpečnost dětí

I letos, stejně jako v minulých letech, dohlédnou na bezpečnost dětí při jejich návratu do školních lavic českobudějovičtí strážníci a dobrovolníci. V pondělí 2. září budou na přechodech pro chodce v blízkosti třinácti českobudějovických základních škol dohlížet na bezpečnost dětí desítky strážníků a třináct dobrovolníků.

Na začátku školního roku jsou často děti myšlenkami stále na prázdninách a nemusí se plně soustředit na provoz ve městě. Díky dohledu strážníků a dobrovolníků by se měl jejich příchod do školních lavic obejít bez potíží. Děti si i samy za přítomnosti strážníků i dobrovolníků rychleji osvojí dodržování základních pravidel silničního provozu. Pravidelný začátek školního roku není však výzvou jen pro strážníky. Příkladem by měli jít dětem i jejich rodiče. A to jak vlastním chováním, radou, ale i dodržováním pravidel bezpečnosti silničního provozu.

Dohledy na přechodech pro chodce však prvním školním dnem nekončí. Strážníci i dobrovolníci budou na bezpečnost dětí v blízkosti vybraných základních škol každé ráno před začátkem školní výuky dohlížet po celý školní rok.

Autor: Mgr. Věra Školková