Strážníci díky městské kameře dostihli zloděje opakovaně odcizeného bicyklu

Muž obcházející volně odstavené jízdní kolo před domem v Nádražní ulici zjevně netušil, že jeho počínání sleduje bystré oko městské kamery. Na jízdním kole, které si za několik minut poté přisvojil, ho přistihli českobudějovičtí strážníci. Šetření původu jízdního kola však přineslo překvapivé zjištění. Bylo totiž odcizené již dříve. Muž i jízdní kolo skončili v rukou policistů.

V úterý 20. dubna v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému v Nádražní ulici muže, který postával u volně odstaveného jízdního kola před jedním z domů. Po obhlédnutí situace se na několik minut vzdálil, poté se však vrátil. Následné odcizení bicyklu bylo otázkou několika vteřin. Muž na něj nasedl a ujížděl směrem do Jeremiášovy ulice, kde ho dostihla hlídka městské policie. Jedenatřicetiletý muž z Českých Budějovic se strážníkům svěřil, že si chtěl opatřit dopravní prostředek na cestu domů. Když strážníci přistoupili k prověření výrobního čísla jízdního kola v evidenci Policie ČR, ukázal se překvapivý výsledek. Předmětné jízdní kolo bylo totiž odcizeno již dříve, než se dostalo do rukou dotyčného muže. To však zjevně netušil.

Strážníci muže i jízdní kolo následně předali do rukou přivolaných policistů. Případem se budou nadále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.

Autor: Mgr. Věra Školková