Strážníci budou i nadále používat elektroskútry E.-ON E-max

Městská policie v Českých Budějovicích v minulém roce testovala dva nové elektroskútry E.-ON E-max. Skútry strážníci využívali především v okrajových částech města z důvodu lepší dostupnosti na odlehlá místa. Díky větší mobilitě strážníci prováděli kontrolní a hlídkovou činnost na mnohonásobně větším území, než při běžné pochůzce a dostali se i do míst, která jsou hůře dostupná pro osobní automobil.

Českobudějovičtí strážníci měli možnost testovat již elekroskútry první generace. U eletroskútrů E.-ON E-max si strážníci pochvalují především lepší kapacitu baterií a tím pádem i lepší dojezd. Znatelná je i lepší akcelerace a rychlost nabíjení. Pro úplné nabití baterie stačí skútr připojit přes nabíječku do elektrické zásuvky a nechat nabíjet 3 - 5 hodin. Nespornou výhodou jsou rovněž minimální provozní náklady s nulovými emisemi oxidu uhličitého. Výrobce uvádí cenu jednoho ujetého kilometru na 20 haléřů.

 Při vytíženosti motorizovaných hlídek jsou strážníci na elektroskútrech velkým přínosem pro rychlé a efektivní řešení nastalých událostí.   Městská policie si velmi váží tohoto projektu a spolupráce s energetickou společností E- ON, díky které mohou strážníci ekologicky šetrné skútry používat v praxi.

Pokud si chcete zažít jízdu na tomto elektroskútru na vlastní kůži, pak určitě navštivte některou z E.ON e-půjčoven. Více informací o půjčovnách je k dispozici na www.ecofuture.cz/pujcovny