Strážníci během víkendu odhalili dva podnapilé řidiče

Další dva podnapilí řidiči osobních vozidel, projíždějících se ulicemi krajského města, budou čelit obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oba totiž nadýchali více jak 1 ‰ alkoholu.

Prvního řidiče, který se před jízdou posilnil alkoholem, strážníci odhalili v sobotu v půl druhé ráno na Husově třídě. Právě míjeli zaparkované vozidlo, do kterého nasedal zjevně podnapilý muž a žena. Muž usedl za volant a rozjel se po Husově třídě směrem na sídliště Máj. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili. Řidič před příchodem strážníků k vozidlu urychleně vystoupil z vozidla a odcházel po chodníku. Na výzvu k předložení příslušných dokladů k řízení vozidla strážníkům sdělil, že nevidí důvod prokazovat svou totožnost, protože vozidlo neřídil a pouze prochází kolem. Strážníci však jeho počínání po celou dobu natáčeli na videokameru umístěnou ve služebním vozidle. Na místo následně přivolali hlídku Policie ČR.

Řidič vozidla mezitím policistům prokázal svou totožnost předložením osobního dokladu. Na tom, že vozidlo neřídil, však stále trval. Dokonce šel tak daleko, že se pokusil z místa uniknout a zanechat svou spolujezdkyni svému osudu. Strážníci však muže okamžitě dostihli a nasadili mu služební pouta. Muž nakonec souhlasil s provedením orientační dechové zkoušky na alkohol. Ta ukázala výsledek 1,89 ‰. Strážníci muže předali do rukou policistů, kteří si celý případ převzali k dalšímu šetření.

Dalším podnapilým řidičem byl občan z Rakouska, který v neděli brzo ráno hodlal použít bankomat v Krajinské ulici. Sem však přijel osobním vozidlem a zaparkoval přímo před budovou banky i přes to, že mu vjezd do pěší zóny zakazovala dopravní značka.

Řidiče vozidla zn. Audi s rakouskou registrační značkou, kterého před sedmou hodinou spatřili strážníci vystupovat z místa řidiče před budovou zdejší banky, se jali poučit o spáchání dopravního přestupku. Jakmile se však k muži přiblížili, bylo zřejmé, že s dotyčným řidičem nebudou řešit běžný dopravní přestupek. Z chování řidiče bylo totiž zjevné, že je pod vlivem alkoholu nebo návykových látek.

Řidič se snažil strážníky přesvědčit, že alkohol sice popil, ale pouze v malém množství před několika hodinami. Výsledek provedené orientační zkoušky na alkohol však u osmadvacetiletého řidiče ukázal výsledek 1,37 a 1,15 ‰. Celý případ si též převzali k dalšímu šetření přivolaní policisté.

Mgr. Věra Školková