Strážníci během několika minut nalezli odcizený notebook

V úterý 23. května krátce před devátou hodinou ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o krádeži notebooku v jedné z restaurací na náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci začali ihned pátrat po muži, který měl i s notebookem utíkat směrem k budově České spořitelny. 

O pár minut později hlídka městské policie spatřila dva muže v parku Na Sadech, jak si prohlíží osobní počítat. Ani jeden z nich ale neodpovídal popisu, který uvedl oznamovatel. Notebook ovšem plně korespondoval s markanty odcizeného notebooku. V okamžiku, kdy se hlídka chystala muže s počítačem zkontrolovat, se zvedl a začal utíkat. Strážník dvaadvacetiletého muže pronásledoval až k nedaleké autobusové zastávce, kde muž vběhl do autobusu.

Mladý muž následně nereagoval na zákonné výzvy strážníka a odmítal opustit prostor autobusu. Strážník proti muži použil donucovací prostředky a vyvedl jej ven, kde mu nasadil služební pouta. Hlídka si poté na místo přivolala Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.