Stažená okna nebo otevřené dveře u vozidla lákají zloděje

O velkém štěstí mohou hovořit majitelé vozidel, kteří při odchodu z parkoviště ponechali otevřená okna, dveře, nebo dokonce klíče v zámku, a při svém návratu se setkali s nedotčeným majetkem. To však v mnoha případech jen díky poctivým občanům nebo strážcům zákona, kteří nezajištěné vozidlo nalezli dřív, než se stačil o cizí majetek obohatit někdo jiný. Takových případů řešili českobudějovičtí strážníci od konce dubna hned několik.  

V období od pondělí 26. dubna do 13. května řešily hlídky městské policie sedm případů, kdy majitel řádně nezabezpečil své osobní vozidlo proti možné krádeži. Ve všech zjištěných případech se jednalo o otevřená okna u bočních dveří. Strážníci na oznámení poctivých občanů zasahovali v blízkosti Palackého náměstí, Na Pražském předměstí, v centru města, na sídlišti Vltava i sídlišti Máj. U většiny vozidel se jim podařilo zjistit a vyrozumět jejich majitele, aby si své vozidlo řádně zajistili.

Nabádáme proto řidiče motorových vozidel, aby před odchodem od zaparkovaného vozidla zkontrolovali řádné zajištění oken i dveří. Zabráníte tak možné krádeži jak samotného vozidla, tak i případně hodnotných předmětů ponechaných uvnitř.

Autor: Mgr. Věra Školková