Stažená okna nebo otevřené dveře u vozidla lákají zloděje

O velkém štěstí mohou hovořit majitelé vozidel, kteří při odchodu z parkoviště ponechali otevřená okna nebo dveře, a při svém návratu se setkali s nedotčeným majetkem. To však v mnoha případech jen díky poctivým občanům nebo strážcům zákona, kteří nezajištěné vozidlo nalezli dřív, než se stačil o cizí majetek obohatit někdo jiný. Takových případů řešili českobudějovičtí strážníci jen od začátku července hned sedm.  

Na oznámení o motorových vozidlech s otevřenými okny nebo dveřmi vyjížděly od začátku července hlídky městské policie například k vjezdu do administrativního centra na Lidické třídě, do ulice Matice Školské, Dukelské, Plzeňské nebo Branišovské ulice. Kromě osobních vozidel strážníci řešili i případ autobusu s otevřenými dveřmi, který zůstal stát na zastávce bez dozoru řidiče. Jeden z řidičů dokonce odešel od vozu, u kterého zůstal zcela otevřený zavazadlový prostor. Strážníkům se téměř ve všech případech podařilo v registru vozidel zjistit jejich majitele a telefonicky je kontaktovat, aby si své vozidlo řádně zajistili.

Nabádáme proto řidiče vozidel, aby před odchodem od vozidla zkontrolovali řádné zajištění oken i dveří. Zabráníte tak možné krádeži jak samotného vozidla, tak i případně hodnotných předmětů ponechaných uvnitř.

Autor: Mgr. Věra Školková

Ilustrační fotografie I.
Ilustrační fotografie II.
Ilustrační fotografie III.