Snažil se zamaskovat krádež jízdního kola lživým tvrzením

Muž, který se ve středu vydával za majitele jízdního kola a snažil se to nepravdivým tvrzením dosvědčit, skončil v rukou policistů.

Ve středu krátce před polednem spatřila obsluha městského kamerového systému před obchodním centrem Mercury na Nádražní ulici podezřelé chování neznámého muže. Ten obcházel jízdní kola odstavená ve stojanu před hlavním vchodem a zjevně si je pozorně prohlížel. U jednoho jízdního kola zjistil, že zámek je na kole umístěn jen „na oko“ a není uzamčen. Okamžitě využil příležitosti, jízdní kolo vzal a rychle na něm odjížděl. Podezření, že jízdní kolo dotyčnému muži nepatří, vzápětí vyjížděla prověřit hlídka městské policie.

Strážníci muže identifikovaného městskou kamerou zastavili na Lannově třídě. Muž se snažil strážníkům tvrdit, že je skutečným majitelem jízdního kola. Jakmile mu však strážníci položili otázku, kdy své jízdní kolo před obchodním centrem odstavil, uvedl dopolední hodiny téhož dne. Podle kamerového záznamu sem však dotyčné jízdní kolo odstavil jiný muž ještě předchozího dne večer. Jakmile byl muž podezřelý z krádeže jízdního kola konfrontován s tímto důkazem, žádný argument již po ruce neměl.

Strážníci muže i s jízdním kolem převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde ho předali do rukou policistů. Jedenačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic bude mít nyní policistům co vysvětlovat.

Autor: Mgr. Věra Školková