Skupina sprejerů působila v okolí Palackého náměstí

Sprejeři v neděli odpoledne poškodili svými kresbami v okolí Palackého náměstí dveře a fasádu budovy, zámkovou dlažbu, ale i kmen stromu. Jak se však nakonec ukázalo, k trvalému poškození majetku naštěstí nedošlo.

Krátce před druhou hodinou odpoledne vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o skupině čtyř mladých mužů, kteří měli právě sprejovat na fasádu domu v ulici Fráni Šrámka. Žena, která událost oznamovala, čtveřici strážníkům přesně popsala. Strážníci skupinu nalezli sedící v parku na Palackého náměstí. Jakmile mladí muži zpozorovali strážníky, nastala panika. Jeden z nich ještě držel v ruce barvu ve spreji, které se rychle snažil zbavit odhozením do trávy.

Vandalové dlouho nezapírali a šli s pravdou ven. Tři muži z přítomné skupiny se přiznali k tomu, že si koupili křídové spreje a s úmyslem je vyzkoušet se vydali do ulic. Jejich další společník se k nim cestou přidal jako pozorovatel.

Po prohlídce okolí strážníci zjistili, že čerstvá barva odpovídající barevnému odstínu ve spreji patřícímu jednomu z mladých mužů se nachází na fasádě domu, na skleněné výplni dveří, na dlažbě v parku a dokonce i na kmeni stromu. Jak však vzápětí zjistili, jednalo se o lehce smývatelnou barvu.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR. Policisté si převzali k dalšímu šetření šestnáctiletého mladíka, který měl na svědomí kresby na fasádě a dveřích domu v ulici Fráni Šrámka. Tomu nyní hrozí obvinění z trestného činu. Za přestupek proti majetku vyvázl čtrnáctiletý nezletilec s domluvou a jeho pětadvacetiletý společník s pokutou.

Autor: Mgr. Věra Školková