Šestnáctiletý mladík poškodil několik zpětných zrcátek

Hlučná skupinka čtyř mladíků v doprovodu své kamarádky procházela v neděli brzo ráno Žižkovou třídou. Nejenže rušili spánek místních obyvatel, někteří z nich si navíc přebytečnou energii rozhodli vybíjet na cizím majetku. Za to je čekají nemalé potíže.

Na oznámení o hlučné skupině mladíků vyjížděla hlídka městské policie v neděli 8. dubna v půl páté ráno. Žena, která událost oznamovala, byla navíc svědkem ničení cizího majetku. Několika mladíkům přišla do cesty dopravní značka a následně i odpadkový koš. V té době již pohyb dotyčných osob sledovala i městská kamera. Ta vzápětí zachytila další vandalské chování jednoho z nich. Ten se právě zaměřil na zpětná zrcátka parkujících vozidel v Jeronýmově ulici a několik jich ukopl. V té chvíli však již dalšímu ničení cizího majetku zabránila přítomná hlídka městské policie. Městská kamera vzápětí identifikovala jako pachatele majetkové trestné činnosti dva šestnáctileté mladíky. Ostatní přítomní popřeli, že by viděli jednání svých kamarádů.

Strážníci mezitím zjistili, že u několika zaparkovaných vozidel jsou zjevně poškozená zpětná zrcátka. Jeden z mladíků se vzápětí ke svému činu přiznal. Snažil se však hájit tím, že jednal pod vlivem alkoholu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol skutečně ukázala výsledek 1,27 ‰. Jeho kamarád, jehož snaha o poškození dopravní značky byla naštěstí neúspěšná, pak nadýchal 0,93 ‰ alkoholu.

Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková