Sedmadvacetiletý muž napadl zaměstnance obchodního centra

Čtyřiapadesátiletý zaměstnanec bezpečnostní služby obchodního centra v Nádražní ulici se v neděli odpoledne střetl se dvěma výtržníky. Jeden z nich neváhal použít násilí a muže udeřil zavřenou pěstí do obličeje. Poté i se svým společníkem vzal rychle nohy na ramena. Strážníci však agresora brzy vypátrali. Trest ho nemine.

Na oznámení o napadení bezpečnostního zaměstnance obchodního centra Mercury vyjížděla hlídka městské policie v neděli v půl šesté večer. Ke strážníkům se přihlásil zraněný zaměstnanec v doprovodu svých dvou kolegů. Čtyřiapadesátiletý muž vypověděl, že krvácivé zranění v obličeji utrpěl v důsledku konfliktu se dvěma mladšími muži. Strážníci okamžitě začali po dotyčné dvojici pátrat. Muže odpovídající popisu zastihli nedaleko obchodního centra. Napadený muž identifikoval jednoho z nich jako původce jeho zranění. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže z Benešovska. Ten se ke svému činu na místě přiznal. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu řešení. Zdravotní stav napadeného muže si vyžádal lékařské ošetření v českobudějovické nemocnici a pracovní neschopnost.

Zda bude mít sedmadvacetiletý agresor na svědomí přestupek nebo trestný čin ublížení na zdraví, rozhodne délka léčení zraněného. Šetřením případu se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková