Se zákazem řízení motorových vozidel si hlavu nelámali

Dva řidiče, jimž bylo zakázáno řídit motorová vozidla, odhalili za volantem během nedělního a pondělního dne českobudějovičtí strážníci. Oba případy si převzali k dalšímu šetření policisté. Neřidiče nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V neděli 23. srpna krátce po poledni prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Vltava. V ulici J. Boreckého strážníci spatřili vozidlo přijíždějící od kruhového objezdu a mířilo na parkoviště obchodního centra. Strážníci za volantem vozidla spatřili jim známou tvář. Důvodné podezření, že vozidlo řídí muž bez řádného řidičského oprávnění, se rozhodli okamžitě prověřit a vozidlo zastavili. Jak se vzápětí ukázalo, čtyřicetiletý muž z Českých Budějovic skutečně nesměl usednout za volant. A to až do srpna roku 2022. Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů.

Další případ s podobným scénářem řešila hlídka městské policie v pondělí 24. srpna. Řidiče, o kterém se strážníci domnívali, že řídí navzdory trestu spočívajícímu v zákazu řízení motorových vozidel, odhalili na sídlišti Máj. Strážníci ho ve tři hodiny odpoledne zastavili ve Větrné ulici. Třicetiletý muž za volantem vozidla se bez zapírání přiznal, že řidičský průkaz nevlastní. Do prosince tohoto roku pro něj totiž trvá zákaz řízení všech motorových vozidel. Neřidič skončil v rukou přivolaných policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková