Ruční vyřizování účtů se svým krajanem pro něj skončilo v poutech na záchytné stanici

Vzájemné napadání dvou mužů před kulturním domem Metropol na Senovážném náměstí vzbudilo ve středu večer pozornost procházejících obyvatel. Svědkyně události přivolala na pomoc městskou policii. Jeden z účastníků potyčky skončil v poutech a putoval na protialkoholní záchytnou stanici.

Na oznámení o potyčce dvou mužů před vchodem do kulturního zařízení na Senovážném náměstí vyjížděla hlídka městské policie ve středu 8. srpna krátce před desátou hodinou večerní. Strážníci na místě spatřili dva muže, kteří s vyřizováním svých účtů skončili hned, jak zahlédli služební vozidlo městské policie. K žádnému zranění naštěstí při šarvátce nedošlo.

Důvod jejich vzájemného sporu jedenapadesátiletý a třiapadesátiletý muž z Ukrajiny strážníkům neprozradili. Starší z mužů však při jednání se strážníky jevil známky silné podnapilosti. Strážníci ho proto podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 3,34 ‰. Jakmile strážníci muži oznámili rozhodnutí o jeho pobytu na protialkoholní záchytné stanici, muž udeřil pěstí do světelné tabule, která stála v jeho dosahu. Strážníci museli jeho řádění učinit přítrž použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Muž si svým chováním způsobil lehké krvácející zranění na hlavě. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Poté byl muž za asistence strážníků převezen a ubytován na protialkoholní záchytné stanici.

Autor: Mgr. Věra Školková