Rozhodli se odcizit dvě jízdní kola, strážníky na ně upozornil všímavý občan

Na podezřelé chování dvou mužů upozornil strážníky městské policie všímavý občan ve středu 3. října krátce před jedenáctou hodinou večer. Nebylo mu lhostejné, že povedená dvojice vedla dvě k sobě uzamčená jízdní kola. Neváhal a zavolal na tísňovou linku 156. K události mělo docházet za katedrálou sv. Mikuláše. Oznamovatel muže oslovil, zda mají od zámků klíče. Odpověď ale nedostal. Muži si až poté uvědomili, že jejich počínání bylo více než nápadné. Problém se rozhodli vyřešit odmontováním zadního kola a jízdní kola tak od sebe oddělit. Poté se každý vydal jiným směrem.

Na místo byly ihned vyslány všechny dostupné hlídky. Oznamovatel mezitím sledoval jednoho z mužů a po telefonu informoval strážníky o jeho pohybu. Výborná spolupráce s oznamovatelem vedla k dopadení čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic a nalezení obou dvou odcizených jízdních kol značek B-Twin a Dema. Hlídka si poté na místo přivolala Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

O hodinu později volali na tísňovou linku městské policie skuteční majitelé jízdních kol a chtěli nahlásit jejich krádež. Informace, že obě jízdní kola jsou již zajištěna na obvodním oddělení Policie ČR, je jistě potěšila.

Poděkování za Městskou policii patří oznamovateli, který se zachoval příkladně a pomohl zachránit dvě jízdní kola. Zároveň pomohl i k dopadení jednoho z pachatelů.