Řídil vozidlo nezpůsobilé k provozu, navíc bez řidičského průkazu

V sobotu 18. února ve večerních hodinách prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Žižkově třídě zaměřenou na dodržování zákazového dopravního značení. Kolem osmé hodiny strážníci spatřili vozidlo zn. Peugeot, jehož řidič toto dopravní značení nerespektoval a odbočil do Nádražní ulice. Strážníci vozidlo předepsaným způsobem zastavili a řidiče vyzvali k předložení příslušných dokladů potřebných k řízení vozidla.

Po sdělení řidiče, že u sebe nemá občanský průkaz, strážníci zpozorněli. Ukázalo se, že muž nemá osobní doklady, ale ani řidičský průkaz. Údajně si ho nikdy nestihl vyřídit. Ke všem těmto skutečnostem strážníci zjistili, že vozidlo má neplatnou technickou kontrolu. To vše muži nezabránilo řídit motorové vozidlo a přitom vézt i dva spolujezdce.

Strážníci následně na místo přivolali hlídku Policie ČR. Policisté ověřili totožnost sedmačtyřicetiletého neřidiče z českokrumlovska a celou věc si převzali k dalšímu šetření. Za přestupek řízení motorového vozidla bez příslušného řidičského oprávnění muži hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková