Řídil pod vlivem alkoholu, po zastavení se dal před strážníky na útěk

Ve čtvrtek 19. ledna v půl druhé ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Branišovské ulici, kde si strážníci všimli rychle jedoucího vozidla. Řidič tohoto vozidla po spatření hlídky projel parkovištěm a zastavil až na nezpevněné části parkoviště.

Poté muž z vozidla vystoupil a strážníci jej vyzvali k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Z muže byl při komunikaci cítit alkohol a tak byl hlídkou vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Devětadvacetiletý řidič z Českých Budějovic hlídce začal tvrdit, že vozidlo neřídil a dechovou zkoušku odmítl. Ve vozidle byl ovšem sám a strážníci jej měli po celou dobu na dohled. Během čekání na hlídku Policie ČR, kterou si strážníci přivolali, se mladý muž pokusil z místa utéct. Strážníci muže doběhli, nasadili mu služební pouta a vyčkali do příjezdu policistů.

Policisté si událost následně převzali k dalšímu řešení a muže znovu vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Muž tentokrát poslechl. Přístroj na měření alkoholu v dechu ukázal hodnotu 1, 44 promile. Mladý řidič se stal podezřelým z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.