Řidička vozidla si vyslechla vulgární nadávky, snaha o napadení strážníka skončila nasazením pout

Chůze na červenou, vulgární pokřikování na řidičku projíždějícího vozidla a poté i snaha o napadení strážníka skončilo pro jedenatřicetiletého podnapilého muže pobytem na záchytné stanici. Na své konto si navíc připsal několik přestupků. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

V sobotu 8. října ve tři hodiny odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Pražské třídě. Před obchodním centrem strážníci náhle spatřili muže, který vkročil na přechod pro chodce na červený signál „Stůj“. Řidička vozidla projíždějící na zelený signál, která byla nucena náhle zastavit, si navíc od zjevně podnapilého muže vyslechla několik vulgárních nadávek. Strážníci muže dostihli na protilehlém chodníku a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Muž však se strážníky odmítal komunikovat a začal je častovat vulgárními výrazy. Když se rozpřáhl s nataženou paží proti jednomu ze strážníků a snažil se ho chytit za oděv, skončil ve služebních poutech. Strážníci následně zjistili, že se jedná o jedenatřicetiletého muže z Táborska. Ten však odmítl provedení orientační dechové zkoušky i jakoukoliv další spolupráci. Strážníci ho o chvíli později předali do rukou zdravotníků na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, přestupku neuposlechnutí a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, ale i přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, které se dopustil odmítnutím orientačního vyšetření .

Autor: Mgr. Věra Školková