Řidič pod vlivem alkoholu naboural zaparkovaná auta, nadýchal 1, 71 promile

Sedmadvacetiletý muž z Českobudějovicka usedl v sobotu večer za volant svého vozu pod vlivem alkoholu a naboural několik zaparkovaných automobilů. K události došlo na Lidické třídě. Muž nadýchal 1,71 promile a skončil v rukou policistů. Muž se stal podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu 19. prosince v devět hodin večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Lidická třída. Strážníky zde zaujala dvě stojící vozidla vedle sebe ve stejném směru jízdy. Hlídka za vozidly zastavila, aby zjistila, co se děje a zapnula „majáky“. Jedno z vozidel se ihned rozjelo a řidič se pokusil z místa ujet. Z druhého automobilu vystoupil muž a strážníkům sdělil, že byl svědkem poškození několika vozidel pravděpodobně podnapilým řidičem. Ten měl sedět za volantem ujíždějícího automobilu.

Strážníci se za vozidlem rozjeli a řidiče zastavili předepsaným způsobem u křižovatky ulic L. B. Schneidera a Boženy Němcové. Na první pohled bylo strážníkům jasné, že je sedmadvacetiletý řidič ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou. Strážníci muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušce na alkohol. Nebylo žádným překvapením, že vyšla s pozitivním výsledkem. Muž nadýchal 1, 71 promile. Při opakované zkoušce 1, 67 promile.

Muž se stal důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.