Řidič osobního vozidla ujížděl strážníkům, měl k tomu pádný důvod

Osmatřicetiletý muž vypil v neděli večer větší množství alkoholu, to mu však nebránilo o pár hodin později sednout za volant osobního motorového vozidla. Před jízdou si však zapomněl zapnout světla. Upozornil tak na sebe hlídku městské policie, která ho potkala na sídlišti Máj. Odhalení důvodu jeho roztržitosti na sebe nenechalo dlouho čekat.

V pondělí 20. listopadu v půl druhé ráno projížděla hlídka městské policie ulicí Oskara Nedbala, když proti nim přijíždělo osobní vozidlo značky Audi bez zapnutých světel. Strážníci se proto rozhodli vozidlo zastavit. Jenže řidič dotyčného vozidla na signál k zastavení nereagoval a naopak výrazně zrychlil. Kličkoval přilehlými ulicemi, až strážníky zavedl do Kijevské ulice. Zde sice zastavil, ale zůstal sedět ve vozidle se stále běžícím motorem. Bylo zjevné, že se pokusí znovu ujet. Strážníci museli řidiče z vozidla vyvést a nasadit mu služební pouta.

Osmatřicetiletý muž si nebyl spáchání dopravního přestupku vědom. Strážníkům však zároveň přiznal, z jakého důvodu před nimi ujížděl. Muž se svěřil, že před jízdou notně popíjel alkohol. Strážníci u něj následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Výsledek byl alarmující. Muž nadýchal 2,32 ‰.

Strážníci poté muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho předali do rukou policistů k dalšímu opatření. Osmatřicetiletý občan z Českých Budějovic bude nyní čelit obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková