Řidič nadýchal 1,52 promile, vezl tři malé děti

Strážníci v Českých Budějovicích zastavili řidiče osobního automobilu, který posléze při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,52 promile. Podnapilý řidič vezl na zadních sedadlech tři malé děti. Událost si převzala Policie ČR k dořešení.

V sobotu 21. srpna v půl druhé odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Lidická třída. Před vozidlem strážníků jel třiadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda, který na sebe upoutal pozornost svou nejistou jízdou. V jednu chvíli nedokázal udržet vozidlo ve svém jízdním pruhu a částí vozidla přejel do protisměru. Strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

Hlídka vozidlo zastavila předepsaným způsobem na bezpečném místě a řidiče vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Z muže byl již při komunikaci cítit alkohol, a tak pro strážníky nebylo žádným překvapením, že zkouška vyšla s pozitivním výsledkem. Nepochopitelné ovšem bylo, že podnapilý řidič usedl za volant a jako spolujezdce měl na zadních sedadlech tři malé děti. Nejmladší pasažérce byl teprve jeden rok. Muž přitom nadýchal 1, 52 promile.  

Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení. Řidič se stal důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.