Řádění podnapilých výtržníků ukončili strážníci

Napadání a vulgární urážky od dvou podnapilých mužů si museli v neděli večer vyslechnout obyvatelé Rožnova. Muži se nejprve usídlili na zastávce MHD, o chvíli později se přemístili před vchod do jednoho z obytných domů. Jejich terčem se stala žena právě vycházející z domu. Proti výtržníkům musela zasáhnout hlídka městské policie.

Na oznámení o dvojici mužů ležící na chodníku před jedním z domů na Lidické třídě vyjížděli strážníci v neděli 1. července v sedm hodin večer. Strážníky na místě oslovila osmatřicetiletá žena, která jim popsala průběh celé události. Dva muži polehávající na chodníku se jí měli pokusit napadnout, když vyšla z domu. Napadení zabránil náhodný svědek, který jí před agresory uchránil. To potvrdilo i několik přítomných svědků. Sedmadvacetiletý muž z Jindřichohradecka a dvaačtyřicetiletý Slovák však jakékoliv obvinění odmítali a odmítli se k události vyjádřit. Orientační dechová zkouška na alkohol u staršího z nich ukázala, 2,66 ‰, u mladšího dokonce 3,55 ‰. Žena, která se s nimi střetla, naštěstí neutrpěla žádné zranění.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala. Dalším šetřením se nyní zabývají policisté z Obvodního oddělení PČR v ulici Tř. 28. Října. Oba muži se budou zpovídat nejen z přestupku proti občanskému soužití, ale i z přestupku proti veřejnému pořádku.

Autor: Mgr. Věra Školková