Psa na procházce se svým pánem pokousal uprchlý pitbulteriér

Zuřivé zvířecí zvuky a volání o pomoc uslyšel v pátek před polednem při pohledu z okna svého bytu na sídlišti Vltava náhodný svědek. Když na nedaleké stezce směrem k Vrbenským rybníkům spatřil dva zápasící psy, neváhal a přivolal na pomoc strážníky.

V pátek 16. února v půl dvanácté dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o napadání dvou psů v blízkosti sídliště Vltava. Strážníci na místě nalezli muže držícího v náručí zraněného psa a dalšího muže v doprovodu pitbulteriéra. Třiašedesátiletý majitel zraněného psa vzápětí strážníkům popsal průběh celé události. Když procházel se svým psem stezkou směrem k Vrbenským rybníkům, přiběhl k nim volně pobíhající pitbulteriér a jeho psa napadl. Zuby pitbulteriéra zanechaly na těle napadeného psa krvácející zranění. Mezitím se objevil pětadvacetiletý majitel agresivního zvířete a psa si zajistil. Strážníkům tvrdil, že pes utekl z nedalekého bytu bez jeho vědomí. Muž údajně slyšel hlasité volání a teprve při pohledu z okna spatřil svého psa, jak napadá jiného. Vzápětí vyběhl z domu a zabránil dalšímu napadání.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Zranění napadeného psa si vyžádalo ošetření veterinárního lékaře. Majitele agresivního psa nyní čekají nemalé potíže. Zaplatí nejen výdaje za veterinární ošetření zraněného psa, ale i opakované vyšetření svého psa na možné nakažení virem vztekliny. Za přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání mu pak hrozí pokuta až do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková