Průběh vánočních trhů narušoval agresivní muž

V neděli odpoledne vzbudil rozruch na Náměstí Přemysla Otakara II. muž narušující průběh vánočních trhů. Když se ho pořadatelé za jeho jednání rozhodli vykázat, začal je ohrožovat drátem, který měl náhodou při ruce.

V neděli 26. listopadu krátce po půl třetí hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který měl toho dne opakovaně narušovat veřejný pořádek na vánočním trhu. V dopoledních hodinách ho již pořadatelé jednou z prostoru trhu vyvedli, muž se však odpoledne vrátil a přitvrdil. Když se ho bezpečnostní pracovníci snažili vykázat za jeho chování, kdy hrubě obtěžoval prodejce i nakupující, muž jim začal vyhrožovat ublížením na zdraví. Na důraz svých slov náhle sebral ze stolu ve stánku drát a začal jím mávat proti svému okolí. Pořadatelé museli proti muži zasáhnout a držet ho až do příjezdu strážníků.

Strážníci vzpírajícímu se muži improvizovanou zbraň odebrali a za použití donucovacích prostředků mu nasadili služební pouta. Osmapadesátiletý muž si stěžoval na bolest ramene, proto strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Muže poté v sanitním vozidle doprovodili k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Celý případ si převzali k dalšímu šetření přivolaní policisté. Agresivní muž se bude zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková