Provokoval a udeřil pěstí do služebního vozu

Ve čtvrtek 8. března v půl čtvrté ráno spatřil operátor městského kamerového systému skupinku osob u kašny na náměstí Přemysla Otakara II. Jeden z mužů se zde dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Strážníci s mužem přestupek vyřešili pokutou a celá skupinka z místa odešla.

Ve chvíli, kdy se strážníci chystali z místa odjet, tak ke kašně přišel další muž. Přímo před strážníky chtěl uprostřed náměstí vykonat malou potřebu. Hlídka muže poučila a vyzvala jej, aby z místa odešel. Čtyřiatřicetiletému muži Českých Budějovic  se výtka strážníků nelíbila. Při odchodu udeřil pěstí do služebního vozu a pokusil se utéct.

Muž na následné zákonné výzvy nereagoval a v útěku pokračoval. Strážníci muže chytili a použili proti němu donucovací prostředky. Muž byl podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,72 promile. Následoval převoz podnapilého muže na protialkoholní záchytnou stanici.

Událost byla předána správnímu orgánu českobudějovického magistrátu k dořešení. Muži hrozí za přestupky proti veřejnému pořádku a proti majetku pokuta až 50 tisíc korun.