Prohledávání kapes spícího muže zisk nepřinesl

Prohledávání kapes muže ležícího na lavičce před halou vlakového nádraží se nevyplatilo jedenatřicetileté ženě z Českých Budějovic. Žena využila příležitosti, a kromě mužových svršků jí neuniklo ani jeho osobní zavazadlo. Její jednání však zachytila městská kamera. Příjezd českobudějovických strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Nejen že si žena k žádnému majetku nepřišla, čekají jí navíc potíže se zákonem.

V úterý 28. srpna v půl čtvrté ráno spatřil operátor městského kamerového systému před halou vlakového nádraží v Nádražní ulici ženu, která se skláněla nad ležícím mužem a prohlížela obsah jeho kapes. Když v nich nic nenalezla, pokračovala v prohlídce jeho osobního zavazadla. V té době již na místo mířila hlídka městské policie. Strážníci ženu zastavili právě na odchodu. Jedenatřicetiletá žena se strážníky snažila přesvědčit o tom, že důvodem prohledávání ležícího muže bylo jen nalézt cigaretu. Právě probuzený dvaapadesátiletý muž z Jindřichohradecka se svěřil, že celou událost zaspal při čekání na vlak. Nic z jeho osobního majetku mu však naštěstí nechybělo.  

Strážníci jedenatřicetiletou ženu vzápětí předali do rukou přivolaných policistů. Dalším šetřením případu se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková