Přivlastnil si cizí batoh, vrátil ho až na výzvu strážníků

Osobní zavazadlo patřící zákazníkovi jednoho z barů v centru města si ve čtvrtek nad ránem přivlastnil jiný muž. O to, aby se zavazadlo vrátilo svému majiteli, se museli postarat strážníci.

Ve čtvrtek 28. prosince v půl třetí ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který si v jednom z barů v centru města přivlastnil cizí batoh. Batoh si bez vědomí jeho majitele vzal čtyřicetiletý muž a odmítal ho vrátit. Jeho právoplatný majitel se musel se žádostí o pomoc obrátit na městskou policii.

Strážníky po příjezdu na místo oslovil poškozený muž. Ten uvedl, že jeden z hostů si přivlastnil jeho batoh včetně jeho obsahu. Strážníci uvnitř provozovny skutečně nalezli potácejícího se muže s batohem na zádech. Muž strážníkům sdělil, že si zavazadlo jen vypůjčil. Že si ho vypůjčil bez dovolení jeho majitele bylo podle něj v pořádku. Strážníci se vzápětí postarali o to, aby se batoh vrátil jeho majiteli.

Muž, kterému strážníci batoh odebrali, však nadále odmítal jakoukoliv vinu a svou nevoli vyjádřil nevybíravými výrazy na adresu strážníků. Ti čtyřicetiletého muže z Prahy poučili o tom, že celý případ bude mít dohru u správního orgánu. Spáchaný přestupek proti majetku ho může stát až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková