Převracení popelnic v době zákazu vycházení neprošlo čtyřiatřicetiletému muži

Čtyřiatřicetiletý muž z Příbramska, značně posílený alkoholem, procházel v neděli v noci městskou čtvrtí Čtyři Dvory. Přitom se mu do cesty připletlo několik popelnic na bioodpad, které skončily na zemi. Jeho jednání však mělo svědka. Ten na pomoc přivolal hlídku městské policie. Vandalský kousek pachateli neprošel.

V neděli 22. listopadu krátce po jedenácté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie do ulice Antonína Slavíčka na oznámení o muži kopajícím do odstavených plastových nádob na bioodpad. Strážníky již na místě čekal muž, který událost oznamoval. Jeho majetek pozornosti vandala též neušel. Strážníci nedaleko odtud zastihli zjevně podnapilého muže odpovídajícího popisu podaného svědkem. Ten dotyčného muže skutečně o několik minut později spolehlivě identifikoval. Dotyčný muž však strážníkům sdělil, se žádného protiprávního jednání nedopustil a k převráceným popelnicím se neznal. Strážníci u něj mezitím provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala výsledek 2,25 ‰.

Případem se bude nyní zabývat příslušný správní orgán. Čtyřiatřicetiletý muž se bude zpovídat nejen z přestupku proti veřejnému pořádku, ale i z přestupku podle krizového zákona, kterého se dopustil porušením zákazu nočního vycházení.

Autor: Mgr. Věra Školková