Převracel popelnice a útočil na strážníky, skončil v poutech

V neděli pozdě večer se šestadvacetiletý muž a jeho společník rozhodli pobavit se na účet obyvatel ulice J. Š. Baara. Dva muže převracející popelnice spatřil jeden z místních obyvatel. Neváhal a přivolal na pomoc strážníky. Jeden z mužů stačil před příjezdem strážníků zmizet, s druhým z nich však měli strážníci nelehké pořízení. Značně podnapilý šestadvacetiletý muž skončil v poutech, zbytek noci pak strávil na záchytné stanici.

Na oznámení o dvou mužích převracejících popelnice v ulici J. Š. Baara vyjížděla hlídka městské policie v neděli 10. února krátce před desátou hodinou večerní. Strážníci na místě nalezli muže odpovídajícího popisu jednoho z pachatelů. S mužem však nastaly potíže již při prokazování jeho totožnosti. V průběhu úkonu strážníků vykřikoval, prudce gestikuloval rukama a přes zákonné výzvy strážníků se neustále snažil odejít. Když se prudce rozešel proti jednomu z přítomných strážníků a napřáhl na něj ruku, strážníci mu nasadili služební pouta. Mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže za asistence strážníků v sanitním vozidle převezla do českobudějovické nemocnice. Po ošetření drobné odřeniny v oblasti hlavy skončil muž na lůžku protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice. Zdravotníci u něj orientační dechovou zkouškou na alkohol naměřili hodnotu 2 ‰.

Po vystřízlivění se bude šestadvacetiletý vandal zpovídat z přestupku proti majetku. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková