Převracel popelnice, odtlačil kontejner do vozovky, skončil na záchytné stanici

Převracení a rozkopávání popelnic na Rudolfovské třídě skončilo v sobotu brzo ráno pro jedenatřicetiletého muže z Českobudějovicka pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Případ pro něj bude mít dohru u správního orgánu.

V sobotu 22. února ve tři hodiny ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Rudolfovské třídě muže, který při chůzi kopal do stojících popelnic a převracel jejich obsah na chodník. Velkoobjemový kontejner dokonce odtlačil doprostřed vozovky. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci muže zastavili opodál. Zjevně podnapilý muž držel v ruce kelímek s pivem a po dotazu na své jednání strážníkům sdělil, že je pouze „pěšák chodící po chodnících“. K přiznání ho nepřiměl ani důkaz ve formě kamerového záznamu. Na opakované výzvy strážníků k prokázání totožnosti nereagoval a odmítal dále spolupracovat. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Muž nakonec strážníkům prozradil i svou totožnost. Jednalo se o jedenatřicetiletého občana z Českobudějovicka. Zbytek noci strávil na lůžku protialkoholní záchytné stanice. Zde se ještě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2.36 ‰.

Případ bude mít pro jedenatřicetiletého muže dohru u správního orgánu. Za přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková