Před usednutím za volant se posilnil amfetaminem

Sedmadvacetiletý řidič neváhal v neděli sednout za volant osobního vozidla pod vlivem omamných a psychotropních látek. Řidič však neriskoval pouze své zdraví a život. Jako spolujezdkyni přibral teprve šestnáctiletou dívku. Jízda krajským městem se mu však nevyplatila. Užitá droga měla totiž vliv na jeho jednání, díky němuž ho zastavila hlídka městské policie. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat.

Osobní vozidlo značky VW, vyjíždějící z ulice Karla IV., spatřila hlídka městské policie v neděli 18. února v půl jedenácté dopoledne. Značně nejistá jízda vozidla vzbudila u strážníků podezření, že muž za volantem je pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Vozidlo proto zastavili a řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Přístroj na měření alkoholu v dechu ukázal negativní výsledek. Podezřelé chování řidiče však přimělo strážníky přivolat na místo hlídku Policie ČR. Policisté vzápětí sedmadvacetiletého muže podrobili testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amfetamin.

Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z obvodního oddělení Policie ČR 28. Října. Sedmadvacetiletého řidiče nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková