Před strážníky ujížděl na kole, byl pod vlivem drog

Krátce po půlnoci z pondělí na úterý 7. února prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Husově třídě. Strážníci zde spatřili muže na jízdním kole, který jel po chodníku a bez předepsaného osvětlení. Tento muž přejel po přechodu pro chodce u křižovatky na Dlouhé louce a pokračoval do ulice Vltavské nábřeží.

Strážníci se muže pokusili předepsaným způsobem zastavit. Ten ale zareagoval tak, že změnil směr jízdy a před hlídkou začal ujíždět. Poblíž tenisových kurtů odhodil jízdní kolo do křoví a sám se schoval za reklamní poutač. Pětatřicetiletý muž z Českých Budějovic poté strážníkům uvedl, že si byl zaběhat v parku Stromovka a vůbec neví, proč ho hlídka zastavila. Když jeden ze strážníků nalezl schované jízdní kolo ve křoví, tak se dal muž před hlídkou na útěk. Strážníci muže doběhli a nasadili mu služební pouta.

Výrobní číslo kola, na kterém muž jel, bylo nečitelné a nebylo možné na místě ověřit, zda není evidováno v databázi odcizených jízdních kol. Vzhledem k podezření, že kolo pochází z trestné činnosti, si hlídka na místo přivolala Policii ČR. Mezitím strážníci muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Policisté následně u muže provedli orientační zkoušku na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tentokrát byl test pozitivní.

Muž je podezřelý ze spáchání hned několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, proti veřejnému pořádku a na úseku před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. U správního orgánu muži hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun.