Povedená dvojice skončila na záchytné stanici. Žena nadýchala bezmála 4 % alkoholu.

Sedmadvacetiletá žena a její o rok mladší společník se ve čtvrtek odpoledne usídlili u benzinové čerpací stanice na sídlišti Máj, kde popíjeli alkohol a narušovali veřejný pořádek. Jejich chování přimělo provozovatele stanice přivolat na pomoc strážníky. Ti případ vyřešili, situaci však dotyčná dvojice vyostřila svým dalším chováním. Oba dva nakonec skončili v poutech strážníků. Zbytek dne pak strávili na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Ve čtvrtek 18. července v půl třetí odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvou podnapilých osobách u benzinové čerpací stanice v ulici Milady Horákové. Strážníci na místě zastihli jim dobře známé tváře. Jednalo se o sedmadvacetiletou ženu a šestadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Žena i během jednání se strážníky popíjela alkohol. Strážníci jí poučili o tom, že požívání alkoholu na tomto místě zakazuje obecně závazná vyhláška města. Žena si za přestupek proti pořádku v místní samosprávě vysloužila od strážníků pokutu. Strážníci poté dvojici z místa vykázali.

Tím však případ neskončil. Při odjezdu strážníci spatřili dvojici na blízkém parkovišti, kde se opírala o zaparkovaná vozidla. Když se pokusila vylézt na kapotu jednoho z vozidel, strážníci neváhali. Ženu i muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Šestadvacetiletý muž nadýchal 2,84 %, u sedmadvacetileté ženy ukázal přístroj výsledek dokonce 3,96 % alkoholu. Strážníci vzápětí rozhodli o jejich převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Dvojice se však odmítla podrobit zásahu strážníků. K pobytu na záchytné stanici se proto vezli oba výtečníci v poutech. Zde si je převzali do svých rukou přítomní zdravotníci.

Autor: Mgr. Věra Školková