Potyčku na náměstí ukončili až přivolaní strážníci

Ve čtvrtek 26. ledna krátce po páté hodině ráno spatřila obsluha městského kamerového systému potyčku mezi dvěma muži a jednou ženou na náměstí Přemysla Otakara II. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Po příjezdu hlídky na místo se trojice osob nepřestala napadat, a tak strážníci museli účastníky potyčky od sebe odtrnout. Hlídka si na místo přivolala Policii ČR a posádku ZZS. Jedna z osob byla totiž po potyčce zraněna v oblasti hlavy.

Čtyřiatřicetiletá žena a devětadvacetiletý muž z Českobudějovicka se chovali agresivně, i když situace už byla pod kontrolou. Agresivita muže se neustále stupňovala a hrozilo, že vyprovokuje další potyčku. Jeho počínání záhy ukončili policisté, kteří proti němu použili donucovací prostředky. Žena byla zákrokem značně rozrušena a pokoušela policistům v zákroku na jejího přítele zabránit. Strážníci ženu opakovaně vyzvali, aby svého jednání zanechala. Žena však na zákonné výzvy nereagovala. Strážníci nakonec použili donucovací prostředky i proti této ženě. Ta se následně uklidnila a začala se strážníky spolupracovat.

Sedmadvacetiletý muž ze Španělska, který se potyčky rovněž zúčastnil, uvedl, že postrádá svůj mobilní telefon. Ten měla mít u sebe žena, proti které strážníci zakročili. Ženě posléze mobilní telefon vypadl z bundy a vrátila ho zpět. Celou událost si převzala Policie ČR k dořešení.