Potyčku dvou mužů zachytila v noci městská kamera

Potyčka dvou mužů pod rouškou noci vzbudila v neděli pozornost bdělého oka městské kamery. Na místě okamžitě zasáhly hlídky městské policie. Útočník na útěku sice nejprve zapíral, že by druhého muže napadl, nebylo mu to však nic platné. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

V neděli 11. dubna v půl jedenácté večer spatřil operátor městského kamerového systému potyčku dvou mužů na Lannově třídě. Na místo okamžitě zamířily hlídky městské policie. Strážníci na místě zastihli pouze napadeného muže a svědkyni celé události. Muž nebyl nijak zraněn, proto se strážníci bez váhání vydali po stopách útočníka. Muže odpovídajícího popisu dostihli ve Dvořákově ulici. Ten nejprve zapíral a tvrdil, že o žádném incidentu nic neví. Pod tíhou důkazů ve formě záznamu z městské kamery však přiznal, že se skutečně dostal do potyčky s neznámým mužem. Údajně však nebyl jejím iniciátorem. Jelikož odmítl prokázat svou totožnost, strážníci ho předvedli na služebnu Policie ČR. Přítomní policisté zjistili, že se jedná o osmadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Po poučení o dalším postupu ho strážníci propustili.

Muž se bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití, přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku podle krizového zákona, kterého se dopustil porušením zákazu volného pohybu v nočních hodinách.

Autor: Mgr. Věra Školková