Potyčka v azylovém domě skončila rozbitými dveřmi a zraněním útočníka

Úterní potyčka v azylovém domě skončila rozbitými dveřmi a zraněním útočníka, které si sám způsobil. Na místě zasahovali českobudějovičtí strážníci. Čtyřiatřicetiletý útočník nejprve podstoupil lékařské ošetření krvácejícího zranění, poté ulehl na lůžko protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

V úterý 10. prosince v půl deváté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potížích s potencionálním klientem do azylového domu v Riegrově ulici. Strážníky již na místě očekával zaměstnanec ubytovacího zařízení. Osmatřicetiletý muž strážníkům popsal průběh celé události. Do azylového domu údajně přišel čtyřiatřicetiletý muž, který se zde chtěl ubytovat. Muž sem však přišel značně podnapilý. Když byl z tohoto důvodu vykázán, zdálo se, že se jeho odchod objede bez potíží. Jenomže muž ve vstupních dveřích potkal jednoho ze zdejších klientů a pustil se s ním do křížku. Nejprve přišla slovní výměna názorů, pak došlo i na ruční vyřizování účtů. Když útočník napadl klienta azylového domu, napadený muž se dal raději na ústup. Místo něj však vzala za své skleněná výplň dveří, kterou útočník rozbil zavřenou pěstí. Čtyřiatřicetiletý muž se strážníkům k činu přiznal. Na vysvětlenou uvedl, že jednal v afektu. Podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol však odmítl.

Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže za asistence strážníků v sanitním vozidle převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Poté byl pacient převezen k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Orientační dechová zkouška na alkohol, které ho podrobil zdravotnický personál, ukázala výsledek 2,50 ‰.

Pobytem na záchytné stanici však případ pro čtyřiatřicetiletého muže neskončil. Za přestupek proti majetku a přestupek proti občanskému soužití mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková