Poškozování cizího majetku se dvojici vandalů nevyplatilo

Doslova vandalský skutek zachytila v neděli večer městská kamera před OC Mercury v Nádražní ulici. Osmnáctiletý muž a jeho třiadvacetiletý společník si vyhlédli odstavené jízdní kolo před vchodem do obchodního centra a bezhlavě do něj začali kopat. Z jakého důvodu se muži rozhodli ničit cizí majetek, se zasahující strážníci nedozvěděli. Majitele jízdního kola jistě čekal při jeho vyzvednutí nepříjemný zážitek. Oba dva výtečníky však postih nemine.

V neděli 14. dubna v půl desáté večer spatřil operátor městského kamerového systému před vchodem do OC Mercury v Nádražní ulici dva muže prudce kopající do odstaveného jízdního kola. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci oba dva agresory zastihli ještě v blízkosti předmětu jejich zájmu. Kontrolou jízdního kola uzamčeného u stojanu na kola vzápětí zjistili zjevné poškození. Oba dva výtečníci se sice snažili zapírat, avšak marně. Jak se vzápětí ukázalo, nemalou roli v jejich jednání hrál alkohol. Orientační dechovou zkouškou na alkohol totiž strážníci u osmnáctiletého muže naměřili výsledek 1,86 ‰, u jeho třiadvacetiletého společníka dokonce 2,34 ‰.

Strážníci dvojici poučili o tom, že dalším šetřením případu se bude dále zabývat správní orgán. Za přestupek proti majetku hrozí každému z pachatelů pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková