Poničil reklamní poutač, vandalský čin mu neprošel

Reklamní tabule na Náměstí Přemysla Otakara II. se stala ve čtvrtek nad ránem terčem dvaačtyřicetiletého muže. Vandalský kousek mu však díky zásahu strážníků českobudějovické městské policie neprošel.

Ve čtvrtek 31. března ve čtyři hodiny ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci náhle spatřili dvojici mužů procházející podloubím. Jeden z nich právě udeřil rukou do reklamního poutače, který skončil poškozený na zemi. Jakmile však dvojice spatřila hlídku městské policie, dala se na rychlý ústup. Strážníci muže dostihli nedaleko. Dvaačtyřicetiletý pachatel vandalského kousku se nejprve k poškození poutače nepřiznal, a navíc přidal řadu hrubých urážek na adresu strážníků. Strážníci muže doprovodili zpět na místo činu a vyzvali ho, aby billboard vrátil zpět na své místo. Během nápravy se dotyčný k jeho rozbití přiznal. Strážníci ho po poučení o dalším postupu z místa propustili.

Dvaačtyřicetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku proti majetku a přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková