Pokusil se ujet, měl zákaz řízení

Dvaatřicetiletý řidič z Českých Budějovic se zákazem řízení se pokusil ve středu ráno ujet strážníkům městské policie. Vjel do slepé ulice na Pražském předměstí Českých Budějovic a z místa utekl. Ve vozidle nechal spolujezdkyni, ke které se posléze vrátil a k činu se přiznal.

Ve středu 29. května krátce po osmé hodině ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost u obchodního centra IGY. Přímo před strážníky vyjel z garáží obchodního centra řidič osobního automobilu Volkswagen, který nerespektoval přikázaný směr jízdy a zatočil na druhou stranu, než měl. Strážníci se pokusili řidiče vozidla předepsaným způsobem zastavit, ale ten sešlápl plynový pedál a pokusil se ujet. Dvaatřicetiletý muž ale udělal chybu a zatočil do slepé části Skuherského ulice. Poté z místa utekl. Ve vozidle zůstala překvapená spolujezdkyně a doklady řidiče. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala.

Po chvíli se k vozidlu řidič vrátil a policistů se přiznal, že důvodem útěku byl zákaz řízení. O řidičské oprávnění přišel v nedávné době kvůli řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek.