Pokusil se poškodit veřejné toalety, maminka si mladíka vyzvedla na záchytce

V pondělí 15. dubna krátce po deváté hodině večer bylo operačním střediskem městské policie přijato oznámení o podnapilém muži na Sokolském ostrově, který se měl snažit kopáním poškodit veřejné toalety.

Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie. Strážníci zahlédli muže odpovídajícího popisu na nedalekém parkovišti. Na první pohled bylo zřejmé, že byl pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Hlasitě nadával a nekontroloval své chování.

Mladý muž měl drobné poranění v oblasti hlavy, a tak se strážníci pokusili zjistit, co se mu přihodilo, marně. Mladík nespolupracoval a nereagoval ani na zákonné výzvy strážníků. Když se osmnáctiletý mladík pokusil z místa utéct, bylo proti němu použito donucovacích prostředků a byla mu nasazena služební pouta.

Mladík nadýchal 2,14 promile a po ošetření byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Zde na něj již čekala jeho matka a po poučení ošetřujícím lékařem jí byl syn svěřen do další péče.

Událost bude mít pro mladíka dohru u správního orgánu českobudějovického magistrátu, kam bude předána k dalšímu řešení. Mladík se stal podezřelý hned z několika přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku, za který lze uložit pokutu až 50 tisíc korun.