Pokusil se hlídce ujet, marně

V úterý 17. dubna v půl páté odpoledne prováděla smíšená hlídka strážníků a policistů kontrolní činnost zaměřenou mimo jiné na dodržování dopravního značení v ulici Žižkova třída u obchodního centra Mercury. U služebního vozidla náhle zastavil řidič osobního automobilu Škola a skrze otevřené okénko začal na hlídku pokřikovat. Po svém výlevu emocí si neuvědomil, že zpomalil v odbočovacím pruhu a dále pokračoval rovně, čímž se dopustil dopravního přestupku.

Hlídka se za řidičem vydala a pokusila se jej zastavit předepsaným způsobem. Jakmile řidič zjistil, že je za ním služební vozidlo městské policie, tak sešlápl plynový pedál a pokusil se ujet. Vysokou rychlostí projel několik ulic a křižovatek, přičemž se dopustil hned několika dopravních přestupků. Řidič ujíždějícího vozidla zastavil až před jedním z domů na Žižkově třídě. Překvapení řidiče bylo o to větší, když ze služebního vozidla vystoupili nejen strážníci, ale i policisté a zabránili mu v další jízdě.

Pětatřicetiletý řidič z Českých Budějovic svou bezohlednou jízdu popřel. Popřel i to, že by viděl nebo slyšel světelné a zvukové zařízení služebního vozidla. Po upozornění, že jeho jízda byla zachycena na služební kameru, svou verzi podaného vysvětlení přehodnotil.

Událostí se bude dále zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu.