Pohřešovanou seniorku nalezl náhodný kolemjdoucí, strážníci se o ní postarali

Osmasedmdesátiletou ženu, pohřešovanou od sobotního podvečera, nalezl v neděli večer náhodný svědek v blízkosti jednoho z Českovrbenských rybníků. Na místo okamžitě přivolal hlídku městské policie, která se o ženu postarala.

V sobotu v podvečerních hodinách přijalo operační středisko městské policie žádost Policie ČR žádost o spoluúčast při pátrání po osmasedmdesátileté ženě, která bez vědomí personálu odešla z Alzheimer centra v Husově ulici. Její nečekaný odchod údajně nebyl první. Až do nedělního večera se ženu přes veškerou snahu zúčastněných bezpečnostních složek i řidičů městské hromadné dopravy nepodařilo vypátrat.

V neděli krátce po osmé hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení muže o nálezu dezorientované seniorky u jednoho z Českovrbenských rybníků. Strážníci na místě nalezli spoře oděnou šedovlasou ženu, která odpovídala popisu pohřešované osoby. Vzhledem ke zdravotnímu stavu dotyčné ženy strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si ji převzala k ošetření. Následně oznámili nalezení pohřešované ženy policistům.

Autor: Mgr. Věra Školková