Podomní prodejci nabízeli znovu levnější energie v centru města

Naposledy řešili českobudějovičtí strážníci podomní prodejce minulý pátek na sídlišti Vltava. Obchodníci se objevili znovu přesně po týdnu, tentokrát v centru města. Dokonce se jednalo o stejné zástupce společnosti nabízející levnější energie. Na své konto si přičtou další přestupek proti pořádku v územní samosprávě.

V pátek 14. září krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o nepovoleném podomním prodeji do ulice U Trojice. Strážníci na místě zastihli šestačtyřicetiletou ženu z Vyškovska, pětatřicetiletou ženu z Českých Budějovic a čtyřiadvacetiletého muže z Českobudějovicka. Dotyčná trojice již dobře věděla o zákazu podomního prodeje. Potíže se zákonem, které je ještě čekají, jim však nebránily v jejich dalším obchodování s levnými energiemi. Tentokrát sebou přibrali i další kolegyni, šestačtyřicetiletou ženu z Českobudějovicka. I jí strážníci řádně poučili o tom, že podomní prodej v krajském městě zakazuje Nařízení statutárního města České Budějovice.

Celým případem se bude dále zabývat správní orgán. Pachatelům přestupku hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Za přestupek může spolu správní orgán uložit zároveň se správním trestem i omezující opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková