Podomní prodejci energií jsou opět v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích se znovu objevili podomní prodejci nabízející levnější energie. Tentokrát se zaměřili na sídliště Máj. V krajském městě je podomní prodej zakázaný nařízením obce. Událostí se bude zabývat správní orgán.

V pondělí 28. října kontaktovali prodejci energií několik obyvatel sídliště Máj a požadovali po nich předložení smluv s aktuálním dodavatelem. Následně se pokusily s oslovenými uzavřít novou smlouvu na dodávku levnější elektřiny. O podomních prodejcích byla velmi rychle informována městská policie na tísňové lince 156.

Strážníkům se na místě podařilo najít dvě ženy odpovídající popisu. Obě se snažili strážníkům namluvit, že nikomu nic nenabízejí s tím, že obcházejí pouze stávající zákazníky. Oznamovatelé události mají však jinou zkušenost. Ženy se svým jednáním staly podezřelé ze spáchání přestupku proti pořádku v územní samosprávě. Událost bude předána ke správnímu orgánu, kde ženám hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Pokud jste již uzavřeli smlouvu při podomním prodeji a nejste si zcela jistí o její výhodnosti, lze takovou smlouvu vypovědět do 15 dní bez jakékoliv sankce či pokuty.