Podnapilý a zraněný muž ležel v bytě, strážníci ho zachránili

Ve čtvrtek krátce před pátou hodinou odpolední vyjížděli strážníci na oznámení o podnapilém muži potácejícím se na zastávce autobusu v ulici Milady Horákové. Pozornost občanů vzbudil především svým krvácejícím zraněním. Před příjezdem strážníků se však muž vydal směrem do ulice N. Frýda.

Muž, který událost oznamoval, se v obavě o zdraví dotyčného muže vydal za ním. Došel tak až ke vchodovým dveřím domu, kam zraněný muž vešel. V té době ho již sledovala i městská kamera. Strážníci vzápětí začali prohledávat všechny patra domu, kde pravděpodobně zraněný muž bydlel. V osmém patře domu skutečně spatřili stopy krve u dveří jednoho z bytů. Na zazvonění se začalo z bytu ozývat volání pomoc. Jenže zraněný muž dveře neotevřel. Jak se později ukázalo, nebyl toho schopen. Strážníkům se podařilo doma zastihnout ženu ze sousedního bytu, která strážníkům popsala svého souseda. Mělo se jednat o staršího muže, který žil v bytě sám.

Muž stále volal o pomoc a tak strážníci začali okamžitě jednat. Mezitím zjistili, že balkonové dveře vedoucí do bytu zraněného muže jsou otevřené. Jeden ze strážníků přelezl se souhlasem obyvatelky bytu přes přepážku na balkon sousedního bytu. V předsíni bytu nalezl ležícího muže, který nebyl schopen vstát. Strážníci zkontrolovali jeho životní funkce a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou zdravotnickou službu. Zdravotníci po příjezdu rozhodli o převezení muže k ošetření do českobudějovické nemocnice. Ještě před tím však u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 2,53 ‰. Jakým způsobem přišel sedmašedesátiletý muž ke svému zranění, se však do té doby nepodařilo zjistit. Celý případ si převzala k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie ČR. Muž si po ošetření svého zranění pobyl na protialkoholní záchytné stanici.

Mgr. Věra Školková